14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. IBF başladı

  • Yazı boyutu
14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. IBF başladı

14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. IBF başladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl düzenlenen 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) başladı.
     CNR Expo Center'da 14 Ekim'e kadar sürecek MÜSİAD Fuarı ve IBF'e katılan 5 bini aşkın yabancı iş adamı, Türk iş adamları ile işbirliği ve ortaklık fırsatları arayacak.
     Afro-Avrasya ülkelerinden 30'u aşkın bakanın katıldığı açılış için CNR Expo Center'da yer alan HALL II'de 5 bin kişilik oditoryum inşa edildi.
     Bu yıl 5 salonda ve 4 temel sektörde iş adamlarını buluşturan fuar, toplamda ise 45 bin metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor.
     Fuarda, 565'i yerli firma, 125'i yabancı firma ve 45'i STK olmak üzere toplamda 735 katılımcı yer alıyor.
     Dünyanın farklı ülkelerinden yoğun ilginin olduğu fuarda, Japonya, Hindistan, İngiltere, Malezya, Suudi Arabistan, Libya, Tunus, Mısır, Macaristan, BAE, Fas, Almanya ve Fas'ın ülke tanıtımı için stantı bulunuyor.
     Bu arada, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve çok sayıda Türk ve yabancı iş adamı katıldı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir