14 Mart Tıp Bayramı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"İnsan hayatına hayatını adayanlara, hepimiz…

  • Yazı boyutu
14 Mart Tıp Bayramı
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"İnsan hayatına hayatını adayanlara, hepimiz…

14 Mart Tıp Bayramı -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"İnsan hayatına hayatını adayanlara, hepimiz minnettarız"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, insan sağlığı üzerine emek verenlerin her türlü övgüyü hak ettiğini belirterek, "İnsan hayatına hayatını adayanlara, hepimiz minnettarız" değerlendirmesinde bulundu.
     TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
     Mesajında, insan sağlığı üzerine emek verenlerin her türlü övgüyü hak ettiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, insan hayatına hayatlarını adayan tıp camiası mensuplarına minnettar olduklarını bildirdi. Türkiye'nin artık sağlık alanında bölgesinin, hatta dünyanın tanınan, bilinen bir ülkesi haline geldiğini belirten Hisarcıklıoğlu, "Bu gururu yaşatmamız lazım" ifadesini kullandı.
     Hisarcıklıoğlu, mesajında şunları kaydetti:
     "Türkiye'de mode tıp eğitiminin başladığı gün olarak da kabul edilen ve bu camiada hizmet veren doktorlarımıza ve bütün sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı bir kez daha iletebildiğimiz gün olan 14 Mart, toplumumuzda artan bilinçle beraber daha anlamlı hale gelmekte. Sağlık alanı ülkemizin en iddialı olduğu dallardan birisidir. Doktorlarımızın dünya çapındaki başarıları hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Ülkemizde sağlık konusunda gerçekleştirilen reform niteliğindeki uygulamalarla daha da ileri doğru yol alacağımıza, sağlık çalışanlarımızın da yüzlerini güldüren çalışma şartlarına el birliğiyle ulaşacağımıza inancımız tamdır.
     TOBB olarak tıbba her zaman özel bir önemle yaklaştık. Bu çerçevede oluşturduğumuz TOBB ETÜ Hastanesi de Türkiye'nin ve dünyanın alanında en iyi hizmet veren sayılı kurumları arasına girme hedefindedir. Bu noktada katettiğimiz yol ve geldiğimiz noktayı çok önemsiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk iş dünyası adına, tüm sağlık camiamızın 14 Mart Tıp Bayramını can-ı gönülden kutlar, minnet duygularımızı ileterek, başarılarının devamını dilerim."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir