14 Mart Tıp Bayramı -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Son yıllarda Türkiye'nin sağlıkta dünya…

  • Yazı boyutu
14 Mart Tıp Bayramı
  -TESK Genel Başkanı Palandöken:
  -"Son yıllarda Türkiye'nin sağlıkta dünya…

14 Mart Tıp Bayramı -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Son yıllarda Türkiye'nin sağlıkta dünya liginde ön plana çıktığının ve sağlıkta karnemizin yükseldiğinin bilincindeyiz"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yıllarda Türkiye'nin sağlıkta dünya liginde ön plana çıktığını ve sağlıkta karnesinin yükseldiğini bildirdi.
     Palandöken, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının, "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" sözüyle, Atatürk'ün güven ve takdirini kazandıklarının altını çizdi.
     Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının, titiz ve insanüstü gayretler ortaya koyduğunu kaydeden Palandöken, "Gösterilen çaba ve gayretler her türlü övgünün üzerindedir. Son yıllarda Türkiye'nin sağlıkta dünya liginde ön plana çıktığının ve sağlıkta karnemizin yükseldiğinin bilincindeyiz" değerlendirmesinde bulundu.
     Palandöken, şunları kaydetti:
     "Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, insanların sağlıklı ve mutlu hayat sürmesi için en zor şartlarda görev yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Haftasını kutluyorum. Büyük özveriyle çalışmalarını sürdüren hekimlerimizin, hemşirelerimizin, teknisyenlerimizin ve tüm sağlık personelinin bugününü kutluyorum. Sağlıklı bireyler, sağlıklı toplum yaratmak ve kentin sosyal rehabilitasyonuna katkı sağlamak adına verilen hizmetler, ülkemizi dünyada bir çok alanda örnek ülke haline getirmiştir. Bu gelişmelerde büyük emeği olan başta Sağlık Bakanlığı'mızı ve tüm sağlık camiası çalışanlarını kutluyor ve teşekkür ediyorum."
    
     -"Emeği geçen herkesi kutluyorum"-
    
     Sağlık alanında yürütülen çalışmaların Türkiye'nin gelişmişliği ve kalkınmışlığı bakımından önemli bir gösterge olduğunu vurgulayan Palandöken, sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılmasının ve toplum sağlığının güvence altına alınmasının sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu kaydetti.
     Palandöken, kaliteli hizmete daha kolay ulaşma imkanının son dönemde sağlandığını belirterek, "Ülkemiz tıp alanında dünyada yaşanan gelişmelerin gerisinde kalmadığı gibi hekim ve sağlık çalışanlarımız da sürekli kendilerini yenileyerek geliştirmişlerdir. Dünya sağlık kuruluşları nezdinde ülkemizin karnesi çok yükseldi. Emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımızı ve yetkilileri kutluyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir