13 ülke ile havacılık anlaşması

  • Yazı boyutu
13 ülke ile havacılık anlaşması

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye-Afrika Sivil Havacılık Konferansında 13 ülke ile ilk defa yeni Hava Ulaştırma Anlaşması yapıldığını bildirdi.

     SHGM'den yapılan açıklamada, "Afrika Açılım Programı" çerçevesinde Türkiye'nin ev sahipliğinde İzmir'de gerçekleştirilen Afrika Sivil Havacılık Konferansı'na Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da katıldığı kaydedildi. 5 ülkeden bakan düzeyinde olmak üzere 31 Afrika ülkesinden yaklaşık 150 delegenin katıldığı konferansta Bakan Yıldırım'ın, konuk beş Afrikalı bakanla Hava Ulaşım Anlaşması imzaladığı belirtildi. Konferansta 13 ülke ile ilk defa yeni Hava Ulaştırma Anlaşması yapıldığı ifade edilen açıklamada, son anlaşmalar ile Türkiye'nin dünya genelinde Hava Ulaştırma Anlaşması yaptığı ülke sayısının 136'ya yükseldiği bildirildi.
     İmzalanan anlaşmalar ile 25 yeni şehre uçuş imkanı sağlarken, 75 milyon nüfuslu bir pazara erişimin yolunun açıldığı belirtilerek, revize edilen mutabakat zaptlarıyla halihazırda sefer yapılan ülkelerdeki 5 yeni şehre daha sefer başlatılması kararının alındığı kaydedildi.
     Konferansta, hava ulaşım altyapısının geliştirilmesi, bakım, eğitim imkanlarının arttırılması, hava ulaşım bağlantılarının genişletilmesi ve bu bağlamda fiziksel altyapı projelerinin gerçekleştirilmesi konuları ele alınarak işbirliği imkanlarının görüşüldüğünün altı çizildi.
    
    
    


Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir