"12. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi" başladı -Bu yılki teması "Sonraki Adım" olarak belirlenen…

  • Yazı boyutu
"12. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi" başladı
  -Bu yılki teması "Sonraki Adım" olarak belirlenen…

"12. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi" başladı -Bu yılki teması "Sonraki Adım" olarak belirlenen zirvede, 13 Eylül'e kadar 30 ülkeden binlerce profesyoneli ağırlayacak -Zirve kapsamında, stant açan Anadolu Ajansı da 100. yılında dünyanın en büyük 5 haber ajansından biri olma hedefine paralel olarak yaptığı faaliyetleri ve hizmetleri anlatıyor

"12. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi", başladı.
     Vodafone Türkiye'nin ana sponsorluğunda, İnterpromedya tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "12. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi", başladı.
     Bu yılki teması "Sonraki Adım" olarak belirlenen zirve, Türkiye'nin yanı sıra, Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya ve Balkan ülkeleri gibi toplam 30 ülkeden binlerce profesyonel katılacak.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın desteğiyle hazırlanan zirve, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile ulusal ve uluslararası boyutta bugüne kadar olan en yüksek sayıda kurum, iş ortağı ve sivil toplum örgütünün desteğini aldı.
     Eriştiği bölgesel vizyon ile sınırları aşan, geniş bir bilgi birikimi ve uzmanlığı bir araya getiren zirve, artık Avrasya'nın bilişim odağı haline gelen bir platform sunuyor. Her yıl bu çatı altında Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşmesi için gerekli yol haritalarının çizilmesine yönelik önemli vizyonlar paylaşılıyor. Tüm bölgede bilişim sektörünün gelişmesi ve daha fazla katma değer yaratması için odaklanması gereken alanlar tartışılıyor.
     "Sonraki Adım" temasına paralel olarak gerçekleştirilecek çeşitli etkinlik ve oturumlarda, hem iş hem de günlük yaşamda teknolojinin şekillendireceği bir sonraki adımlar ele alınacak.
     Mobil iletişimin sürekli yeni dinamiklerle beslenen etki alanının, bir sonraki adımda finans, bankacılık, sağlık, eğitim gibi farklı alanlarda yaratacağı dönüşümler konuşulacak.
     Bu kapsamda bilişim teknolojilerinin geleceği ve bu geleceğin bugünden görebildiğimiz yansımaları değerlendirilecek.
    
     -AA'nın faaliyetleri de anlatılıyor-
    
     Zirve kapsamında, stant açan Anadolu Ajansı (AA), 100. yılında dünyanın en büyük 5 ajansından biri olma hedefine paralel olarak yaptığı faaliyetleri ve hizmetleri anlatacak.
     AA'nın yeni vizyonunun, tüm yansımalarının görüleceği stantta, kuruluşun yeni ürün ve hizmetleri yetkililer tarafından kamuoyuna aktarılacak.
     AA'nın Finans Haberleri Terminali, Haber Akademisi, Savaş Muhabirliği gibi yeni faaliyetleri de tanıtılacak.
     Zirve, 13 Eylül Perşembe günü sona erecek.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir