12 banka hakkında yürütülen soruşturma -Vakıfbank Genel Müdürü Kalkan: (1) -"Diğer bankalarla…

  • Yazı boyutu
12 banka hakkında yürütülen soruşturma
  -Vakıfbank Genel Müdürü Kalkan: (1)
  -"Diğer bankalarla…

12 banka hakkında yürütülen soruşturma -Vakıfbank Genel Müdürü Kalkan: (1) -"Diğer bankalarla ilgili olarak herhangi bir anlaşmaya dair en ufak bir bilgi tarafıma ulaşmamıştır" -"Biz asla böyle bir anlaşmanın tarafı olmadık"

Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, 3 yıldır bankada görev yaptığını belirterek, "Bu süre içinde diğer bankalarla ilgili olarak herhangi bir anlaşmaya dair en ufak bir bilgi tarafıma ulaşmamıştır. Biz asla böyle bir anlaşmanın tarafı olmadık" dedi.
     Kalkan, Rekabet Kurumu'nda 12 bankaya ilişkin soruşturmanın sözlü savunmasında, soruşturma heyeti tarafından hazırlanan belgelerde Vakıfbank ile ilgili olarak 2 ihlal iddiasında bulunulduğunu hatırlattı.
     Belgelerde, bazı bankaların üzerinde mutabakata vardığı bir çerçeve centilmenlik anlaşması olduğu, bu anlaşma vasıtasıyla mevduat, kredi ve kredi kartı pazarında rekabetin kısıtlandığı ve Vakıfbank'ın da söz konusu anlaşmaya dahil olduğunun öne sürüldüğünü anlatan Kalkan, Vakıfbank'ın mevduat, kredi ve kredi kartı pazarında rekabeti kısıtlayıcı bir anlaşmanın tarafı olmadığını söyledi.
     Kalkan, nitekim soruşturma heyeti tarafından yapılan incelemelerde de Vakıfbank ile ilgili hiçbir belgenin bulunamadığını kaydetti.
     Bir kamu bankası olan Vakıfbank'ın, kamu denetimi altında hukuka ve kamu düzenlemelerine riayet etme konusunda azami özeni gösterdiğini ifade eden Kalkan, "Ben 3 yıldır bu bankada görev yapıyorum. Bu süre içinde diğer bankalarla ilgili olarak herhangi bir anlaşmaya dair en ufak bir bilgi tarafıma ulaşmamıştır. Biz asla böyle bir anlaşmanın tarafı olmadık" diye konuştu.
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir