12 banka hakkında yürütülen soruşturma -TEB Temsilcisi Avukat Ergün: -"TEB, çerçeve…

  • Yazı boyutu
12 banka hakkında yürütülen soruşturma 
  -TEB Temsilcisi Avukat Ergün:
  -"TEB, çerçeve…

12 banka hakkında yürütülen soruşturma -TEB Temsilcisi Avukat Ergün: -"TEB, çerçeve anlaşmalarından haberdar değildir. Herhangi bir mutabakata iştirak etmemiştir. Buna ilişkin bilgi ve belge de bulunmamaktadır"

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Temsilcisi Avukat Efser Zeynep Ergün, 12 banka hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunmasında, "TEB, çerçeve anlaşmalarından haberdar değildir. Herhangi bir mutabakata iştirak etmemiştir. Buna ilişkin bilgi ve belge de bulunmamaktadır" dedi.
     Rekabet Kurumu'nda, 12 banka hakkında yürütülen sözlü savunma toplantısının öğleden sonraki oturumunda söz alan Ergün, soruşturmada TEB'le ilgili 2 belgenin söz konusu olduğunu söyledi.
     TEB'in herhangi bir çalışanının bu belgelerde taraf olarak yer almadığını belirten Ergün, belgelerde TEB'le ilgili yer alan bilgilerin de yanlış olduğunu ifade etti.
     TEB ve Denizbank'a ilişkin iddiaları da değerlendiren Ergün, TEB ve Denizbank'ın bilgi paylaşımına yönelik inandırıcı, ikna edici hiçbir emare olmadığını belirtti. Ergün, "TEB'le Denizbank arasında doğrudan ya da dolaylı bilgi paylaşımı yok" dedi.
     Hangi ispat standardı uygulanırsa uygulansın TEB aleyhine kullanılan belgelerin standartlara uygun olmadığını savunan Ergün, "TEB ile ilgili belgeler ikna edici düzeyde tutarlı birer delil vasfı taşımıyor. Belgelerin delil vasfının olmadığı bizzat ek görüşte de teyit edilmektedir. TEB, çerçeve anlaşmalarından haberdar değildir. Herhangi bir mutabakata iştirak etmemiştir. Buna ilişkin bilgi ve belge de bulunmamaktadır" diye konuştu.
     TEB Genel Müdür Yardımcısı Ümit Leblebici de TEB'in soruşturmaya konu dönemde faiz artışını müşterilerine yansıtmayarak rekabet yarattığını söyledi.
     Savunmaların ardından Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, sözlü savunmalara ilişkin bugünkü oturumların tamamlandığını, kalan 6 bankanın savunmalarının da yarın saat 09.00'dan itibaren gerçekleştireceklerini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir