11. TAÇ "Bir De Sen Tasarla" yarışması başladı

  • Yazı boyutu
11. TAÇ "Bir De Sen Tasarla" yarışması başladı

11. TAÇ "Bir De Sen Tasarla" yarışması başladı

TAÇ'ın Türkiye genelindeki üniversitelerin Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Eğitim fakültelerinin lisans öğrencilerine yönelik olarak Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) işbirliğiyle 11. kez düzenlediği "Bir De Sen Tasarla" yarışmasına başvurular başladı.
     Taç açıklamasına göre, "Nevresim Desen Tasarımı" kategorisinde düzenlenen yarışmada, gençlerin düşledikleri dünyayı; özgürlük, gelecek ve dönüşüm kavramlarıyla anlattıkları tasarımlar yaratmaları bekleniyor. Yarışmada, birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin lira ve üçüncüye ise 5 bin lira para ödülü verilecek.
     Yarışmada ayrıca, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından bir kişiye para ödülü verilecek, Mehmet Zorlu Vakfı da altı kişiyi özel burs ile ödüllendirecek.
     Bir De Sen Tasarla yarışması ile kesintisiz olarak on bir yıldır sanayi ve eğitim işbirliğine katkıda bulanan TAÇ, uluslararası pazara sunulabilecek, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve ev tekstili sektöründe "tasarımcı" kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.
     TAÇ'ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmada geçen on bir yıllık süre içinde, yaklaşık 3000 eser jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, toplam 124 tasarım ödüle layık görüldü.
     TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, www.tac.com.tr adresinde online satışa sunacak ve tasarımlara tüketici katalogunda da yer verecek. Toplam 11 kişinin ödüllendirileceği "Bir De Sen Tasarla" yarışmasına başvurular, 22 Mart 2013 tarihine kadar kabul edilecek.
     Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, 2012 - 2013 Akademik Yılı'nın ikinci döneminde İstanbul'da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.
    
     -Kazananlar Facebook'ta da yarışıyor-
    
     Yarışma finalinin ardından ödül kazanan on tasarımcı, Facebook'ta Bir De Sen Tasarla (www.facebook.com/tacbirdesentasarla) sayfası üzerinden bir kez daha yarışacak. Yarışmacılar, tasarımlarına ait görselleri ve isterlerse tasarımlarını anlatacakları videolarını Bir De Sen Tasarla Sayfası'na yükleyerek 15 gün boyunca Facebook kullanıcıları tarafından oylanacaklar.
     Facebook kullanıcıları tarafından birincinin belirleneceği yarışmada, oylamayı kazanan tasarımcı, kendi ödülüne ek olarak 3 bin lira değerindeki Sosyal Medya Özel Ödülü'nün de sahibi olacak.
     Tüm yıl boyunca aktif olan Facebook sayfasından, yarışma ile ilgili bilgiler düzenli olarak katılımcılarla paylaşılacak.
     Taç Bir De Sen Tasarla yarışması hakkındaki tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formlarına www.tac.com.tr adresli siteden ve www.facebook.com/tacbirdesentasarla sayfasından ulaşmak mümkün. İlgilenen öğrenciler ayrıca fakülte sekreterliklerinden de yarışma şartnamesi ile başvuru formuna ulaşabilecek.
    
    
    

Bu haberi 67 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir