100 Türk firması İtalya'ya taş çıkarttı -Maden ve doğal taş sektörü temsilcileri, İstanbul Maden…

  • Yazı boyutu
100 Türk firması İtalya'ya taş çıkarttı
  -Maden ve doğal taş sektörü temsilcileri,
  İstanbul Maden…

100 Türk firması İtalya'ya taş çıkarttı -Maden ve doğal taş sektörü temsilcileri, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMİB), bu yıl üçüncü kez milli katılım organizasyonunu gerçekleştirdiği 47. Marmomacc Fuarı'na katıldı -İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer: -"Fuar süresince katılımcılar, sektörle ilgili tüm gelişmeleri yakından görme fırsatı elde etti"

Maden ve doğal taş sektörü temsilcileri, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMİB), bu yıl üçüncü kez milli katılım organizasyonunu gerçekleştirdiği 47. Marmomacc Uluslararası Doğal Taş Tasarımı ve Teknolojisi Fuarı'na katıldı.
     İMİB açıklamasına göre, yılın 8 ayında elde ettiği 1,2 milyar dolarlık ihracat rakamıyla dikkat çeken doğal taş sektörü, yıl sonu hedefi olan yüzde 10'luk büyüme rakamına kilitlendi.
     İMİB, bu amaçla sektörün en büyük organizasyonu olan Marmomacc Fuarı'na bu yıl 3. kez milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. İtalya'nın Verona şehrinde 26-29 eylül tarihleri arasında düzenlenen fuara, 46'sı İMİB organizasyonuyla toplam 100 Türk firması katıldı.
     Dünyanın en büyük doğal taş üreticilerini bir araya getirmesinin yanında Türkiye'nin zengin mermer ve doğal taş kaynaklarının yurt dışında tanıtılmasında önemli bir rol oynayan fuar sayesinde 3 bin metrekare alanda Türkiye'yi temsil eden firmalar, yeni iş bağlantıları kurma fırsatı elde etti.
     Marmomacc Fuarı, 5 kıtadan toplam 56 ülkenin sektör temsilcilerini bira araya getirdi.
     Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer, Marmomacc Fuarı'nın doğal taş sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olduğuna dikkati çekti.
     Fuarın, sektörün gelişiminde ciddi bir önemi olduğunu vurgulayan Özer, İMİB olarak, fuara 2010 yılından itibaren milli katılım organizasyonu gerçekleştirdiklerini ve fuar süresince katılımcıların sektörle ilgili tüm gelişmeleri yakından görme fırsatı elde ettiğini belirtti.
     Özer, ayrıca yeni pazarlar ve yeni ticari işbirlikleri için de fuarın önemli bir zemin oluşturduğunu ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir