10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Fedakarlık ve özveri isteyen…

  • Yazı boyutu
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Fedakarlık ve özveri isteyen…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Fedakarlık ve özveri isteyen mesleklerine aşık bütün gazetecileri ve basın emekçilerini kutluyorum" -TESK Genel Başkanı Palandöken: -"Gazetecilerin yıpranma hakları geri verilmeli"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, gazeteciler olmadan toplumsal yaşamın sağlıklı bir şekilde sürdürülemeyeceğini ifade etti.
     Hisarcıklıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, gazeteciliğin toplumun doğru bilgilenmesi ve aydınlanmasını sağlayan çok değerli ve önemli bir meslek olduğunu belirtti.
     Gazetecilerin saat mevhumu olmadan, her şartta toplumun doğru ve hızlı bilgilenmesi konusunda verdikleri emeğin takdire şayan olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:
     "Fedakarlık ve özveri isteyen mesleklerine aşık bütün gazetecileri ve basın emekçilerini kutluyorum. Onlar olmasa toplumsal yaşamın sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi mümkün değil. Ulu Önder Atatürk'ün de söylediği gibi, basın milletin ortak sesidir. Esas olan gazetecilerimizin gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalarıdır. Ülkemizin aydınlığa, uygarlığa yaptığı ve dünyanın son gününe kadar sürecek büyük koşunun en önemli, en gerekli unsurlarından birisi de şüphesiz basınımızdır. O açıdan hür, vicdanlı ve dürüst gazeteciler toplumumuzun can damarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik eder, onurlu ve saygın mesleklerinde üstün başarılarının devamını dilerim."
    
     -"Yıpranma hakkı geri verilmeli"
    
     Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, gazetecilerin kar, kış, deprem, fırtına, tehlike demeden her türlü zorluk altında kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştıklarını kaydetti.
     Gazetecilerin toplumun gözü, kulağı ve sesi olduğunu belirten Palandöken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Demokrasimizin vazgeçilmezi olan basın, demokrasinin gelişmesinde ve toplumun bilgilenmesinde önemli görevler üstleniyor. En önemlisi yöneten ile halk arasında köprü görevi görüyor. Gazeteciler bu görevlerini de zor şartlar altında yerine getirirken adeta toplumun gözü, kulağı, sesi oluyor. Bu vesileyle, gazetecilerin yıpranma haklarının geri verilmesini arzu ederken, aramızdan ayrılan gazeteci arkadaşlarımıza Allah'tan Rahmet, ailelerine ve arkadaşlarına baş sağlığı diler, görevlerini kahramanca yapan bütün basın çalışanlarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım."
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir