10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü -EMD Yönetim Kurulu Başkanı Türker: -"10 Ocak gününü 'bayram'…

  • Yazı boyutu
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
  -EMD Yönetim Kurulu Başkanı Türker:
  -"10 Ocak gününü 'bayram'…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü -EMD Yönetim Kurulu Başkanı Türker: -"10 Ocak gününü 'bayram' olarak kutlayan gazetecilerin, bu günü buruk kutlamaması en büyük dileğimiz"

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Türker, gazetecilerin bayramı olan 10 Ocak'ın buruk kutlanmamasını istedi.
     Türker, yaptığı yazılı açıklamada, gazetecilerin, tüm kesimlerin sesini duyurmak için canı pahasına çalıştığını fakat kendi sesini duyuramadığını ifade etti.
     Gazetecilerin, iş güvencesinden ve iş güvenliğinden yoksun şartlar altında çalıştığının altını çizen Türker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "10 Ocak gününü 'bayram' olarak kutlayan gazetecilerin, bu günü buruk kutlamaması en büyük dileğimiz. Tüm kesimlerin sesini duyurmak için canı pahasına çalışan gazetecilerin kendi sesini duyuramaması acı bir gerçek. Gazeteciler, iş güvencesinden ve iş güvenliğinden yoksun şartlar altında mesleğini ifa ederken, yıpranma hakkından mahrum bırakılmamalı. Dileğimiz, bağımsız bir medyanın özgürce haber yapabildiği ve bayramı bayram gibi kutlayabildiği bir ortamın oluşturulması."
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir