10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü -TMMOB Ankara Mimarlar Odası: -"Basın ve ifade özgürlüğü…

  • Yazı boyutu
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
  -TMMOB Ankara Mimarlar Odası:
  -"Basın ve ifade özgürlüğü…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü -TMMOB Ankara Mimarlar Odası: -"Basın ve ifade özgürlüğü güvence altına alınmalı"

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şubesi, gazetecilerin olaylara, belgeye ve bilgiye dayalı haber yapması gerektiğini belirterek, basın ve ifade özgürlüğünün güvence altına alınması gerektiğini kaydetti.
     TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, basın özgürlüğünün temel haklardan olduğu ifade edilerek, basın haklarının tehdit altında olması halinde tüm adalet sisteminin alt üst olabileceği belirtildi.
     Açıklamada ayrıca, özgür basının özgür toplum anlamına geldiği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:
     "Gazetecinin olaylara, olgulara, belgeye ve bilgiye dayalı haber toplaması, araştırmalar yapması ve bunu kamuoyuna taşıması engellenmemeli, basın ve ifade özgürlüğü güvence altına alınmalıdır.
     Gazetecilerin çalışma saatlerinin ve çalışma koşullarının, ekonomik ve sosyal haklarının insani şartlarda düzenlenmesini istiyor, mesleğine, meslek onuruna, insanlık onuruna sahip çıkan, kalemiyle özgürlükten ve hakikatten yana duran tüm gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz."
    
    
    

Bu haberi 80 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir