10. Kalkınma Planı Çalışmaları -Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan: -"Toplumu yüksek refah…

  • Yazı boyutu
10. Kalkınma Planı Çalışmaları
  -Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan:
  -"Toplumu yüksek refah…

10. Kalkınma Planı Çalışmaları -Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan: -"Toplumu yüksek refah seviyesine ulaştırma amacına hizmet edecek hedef ve stratejilerin yer aldığı temel politika dokümanı olan plan, 2014-2018 yıllarını kapsayacak"

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde görüşmelerine devam edilen 10. Kalkınma Planı Çalışmaları ile ilgili, "Toplumu yüksek refah seviyesine ulaştırma amacına hizmet edecek hedef ve stratejilerin yer aldığı temel politika dokümanı olan plan, 2014-2018 yıllarını kapsayacak" dedi.
     Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlığın bürokratları tarafından 2 gün süreyle Safranbolu Asmazlar Konağı'nda, Türkiye'nin önümüzdeki dönemde odaklanacağı dönüşüm alanlarının yanı sıra hedeflenen dönüşümü sağlayacak yol haritası ile somut hedef ve politikaların yer alacağı planın ayrıntılarının görüşüleceğini söyledi.
     46'sı özel ihtisas komisyonu, 20'si çalışma grubu olmak üzere toplam 66 komisyon çalışmasının aralık ayı sonuna kadar sürmesinin planlandığını vurgulayan Ceylan, "Kalkınma Bakanlığı, 10. Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda bakanlık bürokratları planın ayrıntılarını görüşmek üzere Safranbolu'da buluştu. Yarın önemli bir toplantı gerçekleştireceğiz. Toplumu yüksek refah seviyesine ulaştırma amacına hizmet edecek hedef ve stratejilerin yer aldığı temel politika dokümanı olan plan, 2014-2018 yıllarını kapsayacak" diye konuştu.
     Komisyonlarda, makro ekonomiden sosyal güvenlik sistemine, eğitimden sağlığa, turizmden ulaştırmaya, bölgesel gelişmeden çevreye, sanayiden girişimciliğe, tarımdan enerjiye, kamu yönetiminden yerel yönetimlere kadar makro ve sektörel kalkınma konusunun orta ve uzun vadeli bir bakış acısıyla masaya yatırıldığı belirten Ceylan, ortaya konulacak raporların TBMM'de görüşülüp karara bağlanacağını ve 2014 yılında da yürürlüğe gireceğini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 345 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir