1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi İstanbul'da yapılacak

  • Yazı boyutu
1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi İstanbul'da yapılacak

1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi İstanbul'da yapılacak

Üniversitelerde üretilen bilgin ve teknolojinin sanayi ile buluşması amacıyla yürütülen çalışmaların ele alınacağı ve ileriye dönük yol haritasının çizileceği 1. Üniversite-Sanayi İşbirliği Zirvesi İstanbul'da gerçekleştirilecek.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Nihat Ergün başkanlığında yarın düzenlenecek zirve saat 10.00'da başlayacak.
     Zirvenin açılışında Ergün, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu konuşma yapacak.
     YÖK ile Türk Patent Enstitüsü arasında işbirliği protokolünün de imzalanacağı zirvede, üniversite-sanayi işbirliği konusunda başarılı üniversiteler ile Sanayi Tezleri Programı (SAN-TEZ) projelerinde başarılı olan firmalara ödül verilecek.
     Törende Türkiye'nin ilk yerli uçağını yapan Nuri Demirağ'ın anısına yeğeni Bilge Kut'a onur ödülü takdim edilecek.
     Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nun da üniversite-sanayi işbirliğine yönelik tecrübelerini paylaşacağı zirvede 26 proje görücüye çıkacak.
     Zirveye, üniversite rektörleri, valiler, sanayiciler, teknopark yöneticileri, Ar-Ge merkezleri ve organize sanayi bölgesi yöneticileri de katılacak.
    
    
    

Bu haberi 259 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir