1. Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı -THK Üniversitesi, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek…

  • Yazı boyutu
1. Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı
  -THK Üniversitesi, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek…

1. Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı -THK Üniversitesi, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek "1. Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı"na ev sahipliği yapacak

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi, Türkiye'de ilk kez yapılacak Hava İşletmeciliği Konferansı'na (INTAVIC) ev sahipliği yapacak.
     THK Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, THK Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Ali Yülek'in koordinatörlüğünde, 7 Aralık'ta, 5 ülkeden 100'ün üzerinde yabancı konuşmacının katılımıyla Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı düzenlenecek.
     THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'ın ev sahipliğinde ilk kez Türkiye'de gerçekleştirilecek Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı'na, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'in de konuşmacı olarak katılması bekleniyor.
     Açıklamada, konferansta "hava işletmeciliği, devletin rolü, yap-işlet-devret uygulamaları, düzenleyici kurumlar, uluslararası düzenleme taslakları, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, vergilendirme sorunları ve çözüm önerileri, insan kaynaklarının rolü, endüstri mühendisliği uygulamaları, hava taksi, ulaştırma iktisadı, hava trafik yönetimi similasyon ve modelleme, karar destek sistemleri, işbirlikçi karar verme, operasyonel güvenlik, hava taşıtı yörünge yönetim, havayolu ve havalimanı yönetimi, havacılık endüstrisinde iş modelleri" gibi başlıca konuların ele alınacağı ifade edildi.
    
     -"Türkiye son yıllarda hızlı bir değişim sürecinde"-
    
     Açıklamada görüşlerine de yer verilen Ban, özellikle ekonomik alanda yaşanan gelişmelerin, dünyanın önde gelen ülkeleri tarafından dikkatle izlendiğine işaret ederek, "Türkiye son yıllarda hızlı bir değişim sürecine girmiştir" dedi.
     Ban, konferansa ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını kaydederek, konferansın öğrencilerinin hava işletmeciliği alanında yapacakları kariyerlerine çok olumlu katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
     Öğrencilerine yüksek kariyer potansiyeli, güvenli bir gelecek ve kaliteli bir yaşam sunmak için bütün öğretim üyeleriyle birlikte var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Ban, şunları kaydetti:
     "Üniversiteler, bilgi ve araştırmayı uluslararası ve ulusal düzeyde geliştirmek ve ülkemiz için ekonomik kıymetlere dönüştürmenin lokomotifidir. Özellikle bizim gibi ihtisas üniversiteleri, dünyadaki büyün teknolojiyi ve alt yapıyı öğrencilerin imkanlarına sunarak çağı daha çabuk yakalar. Araştırma ve diğer profesyonel gelişim aktivitelerini teşvik ederek, toplum ve endüstride ihtiyaç duyulan bilimsel bilgiyi ve bu bilginin pratik olarak uygulama imkanını öğrencilerine sunmaktadır. İşte bu konferansta da edinilen her şey öğrencilerimize bilgi ve birikim olarak geri dönecektir."
    
    
    

Bu haberi 103 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir