1. Organize Sanayi Bölgeleri Eğitim Zirvesi -Zirvede Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim, Sanayi…

  • Yazı boyutu
1. Organize Sanayi Bölgeleri Eğitim Zirvesi
  -Zirvede Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim, 
  Sanayi…

1. Organize Sanayi Bölgeleri Eğitim Zirvesi -Zirvede Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında "Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi" protokolü imzalandı -Milli Eğitim Bakanı Dinçer: -"Bu protokol, mesleki eğitimin giderek ilgili aktörlere devredilmeye başlanmasının ilk adımıdır" -"MEB olarak zihniyetimizi çok hızlı değiştiriyoruz. Diğer ilgili aktörler bu konuda kendi yaklaşımlarını değiştirmezlerse bizim zihniyetimizi değiştirmemiz bir anlam ifade etmeyecek"

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi" protokolünün mesleki eğitimin giderek ilgili aktörlere devredilmeye başlanmasının ilk adımı olduğunu belirterek, "MEB olarak zihniyetimizi çok hızlı değiştiriyoruz. Diğer ilgili aktörler bu konuda kendi yaklaşımlarını değiştirmezlerse bizim zihniyetimizi değiştirmemiz bir anlam ifade etmeyecek" dedi.
     Dinçer, 1. Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) Eğitim Zirvesi'nde gerçekleştirilen "Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi" protokol töreninde yaptığı konuşmada, zirveye katılan sanayicilere, "mesleki eğitimde aktif rol alırsanız birçok sorunu birlikte çözmüş olacağız" dedi.
     Mesleki eğitimin piyasanın ihtiyaçlarına uygunluğu meselesinin önemine işaret eden Dinçer, şunları söyledi:
     "İnsanların piyasada yetişmiş ve piyasaya uygun olması fayda sağlayacaktır. OSB'lerdeki sektörlere uygun şekilde okulların açılması konusu çok önemli. Yönetimde artık MEB değil, organize sanayi bölgeleri veya kuruluşlar olacak. Okul yöneticilerinden öğretmenlere kadar kendi ihtiyaçlarına göre belirleme imkanına sahip olacaklar. Okul yapıldıktan sonra OSB ile MEB arasındaki itilafları da çözmüş olacağız. Bu protokol, mesleki eğitimin giderek ilgili aktörlere devredilmeye başlanmasının ilk adımıdır.
     Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın verdiği destek çok önemli, bu sorumluluklar karşılıklı anlayış sağlayacak. MEB olarak zihniyetimizi çok hızlı değiştiriyoruz. Diğer ilgili aktörler bu konuda kendi yaklaşımlarını değiştirmezlerse bizim zihniyetimizi değiştirmemiz bir anlam ifade etmeyecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın bu anlamda bize destek olması bizim için son derece önemli."
     Konuşmaların ardından, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Bakan Dinçer, "Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi" protokolünü imzaladı.
    
    
    

Bu haberi 105 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir